Tesco helyi közösség pályázat: Tanuljunk játszva tanulni!

Tesco: “Ön választ, mi segítünk”

A Tesco Magyarország márciusban elindította a helyi közösségeket segítő pályázati programját, amelynek keretében 62 helyi érdekeltségű közösséget támogatnak. A pályázók három témakörben nevezhettek, amelyek közül egyesületünk az “Oktatás, képességfejlesztés gyermekek, fiatalok számára” témát választotta és sikeresen továbbjutottunk az első fordulóban.

tesco kozepso logo

Programunk közönsége a győri és Győr-környéki középiskolák tanulói, célunk iskolai osztályfőnöki órák vagy szakköri órák keretében olyan fejlesztő jellegű és mégis szórakoztató órák megtartása, ahol a résztvevő diákok különböző, előnyös képességekre tehetnek szert.

A támogatásból az iskoláknak olyan 5-10 alkalmas bérletet szeretnénk felajánlani, amelyben biztosítjuk az eszköz parkot és átadjuk a játékmesteri tudásunkat a tanulóknak/osztályfőnököknek. Ez alatt az idő alatt játszhatnak, megismerkedhetnek a különböző stílusú társasjátékokkal és építhetik közösségüket.

Mivel a társasjátékok mára már nem csak a Gazdálkodj okosan-t és a Ki nevet a végén?-t fedik le, így megfelelő választással képességeket tudunk fejleszteni játékosan. Ilyen képességek: csapatmunka (kooperatív társasjátékok, amelyekben egy-egy küldetés teljesítéséhez kommunikáció és összedolgozás szükséges); előretervezés (a nyersanyag menedzselésen alapuló társasjátékokban elsajátított tervgondolkodással a gyerekek saját pénzügyi helyzetüket is nagyobb rálátással tudják majd kezelni, ahogy az élet többi részletét is, legyen szó napi szintű teendőkről vagy tanulmányaik alakulásáról); szerencsefaktor (a kártyahúzás és a kocka dobás olyan, mint sokszor az életben történő véletlenek); rizikóvállalás (a gazdálkodó játékok döntés kényszer elé állítanak minket, amelyek megoldásai a stressz leküzdésben segítenek).

Ehhez a diavetítéshez JavaScript szükséges.

Programunk része, hogy egy-egy társasjátékban ne csak mint résztvevők, hanem játékmesterként is szerepeljenek a tanulók. A játékmester szerepe sokszor több lehetőséget is rejt, mintsem lexikális tudást. Az így felkészült tanuló ki mer állni a többiek elé (előadóképesség fejlesztése); komplexen lát egy folyamatot, amelyet összefoglalva meg tud értetni a többiekkel, és ezeket a képességeket át tudja adni, így generálva későbbi játékmestereket a közösségnek. Úgy gondoljuk, hogy ez az asszertív tevékenység a későbbiekben is segíti majd az egyént, ha csak egy tanulmányi vizsgát vagy állásinterjút nézünk, amelyen ki kell állnia magáért.

A közösségeket pedig több szinten is segíti a társasjátékozás: új ismeretségeket épít, közösségi szellemet kovácsol, segít társaink elfogadásában, a társak közötti feszültségeken kompenzál (csapatmunka), problémamegoldási készséget javít (proaktivitás), koncentrációt segít, türelemre tanít, kötöttségmentes kapcsolatokat épít/ápol (tanár-diák) és a döntések következményeinek elfogadásában segít. Hisszük, hogy ezek a képességek a tanulók későbbi életében is kamatoztatható rátermettséget adnak majd a munka világában.

A projektet vállaljuk, hogy 2016. szeptember 1. és 2017. április 30. között a jelentkezett, velünk együttműködési szerződést kötött iskolák körében lebonyolítjuk.

A projekt részeként szeretnénk egy olyan helyszínt kialakítani, ahova a tanulók a programokat követő alkalmakkor is ellátogatnak majd és közösségben töltik majd szabadidejüket. Egy olyan közösségi teret szeretnénk létrehozni, amely a hét minden napján tudja a fiatalokat és felnőtteket fogadni. Ezen a helyen társaikkal együtt minőségi időtöltésen vehetnek részt, szórakozhatnak, kikapcsolódhatnak és építhetik társas kapcsolataikat – kulturált körülmények között.

A Tanuljunk játszva tanulni! projekten keresztül és közösségi tevékenységünk révén olyan értékteremtő munkát végeznénk, ami a társas kapcsolatokhoz, a mindennapok komfortérzetéhez, a test és szellem fejlesztéséhez is hozzájárul, ezáltal minőségi alternatívát kínál a veszélyeket rejtő egyéb „szabadidős tevékenységekkel” szemben.  Mi nem csak mondjuk, hogy a társasjátékozás kikapcsol, fejleszt, összehoz, hanem hisszük és csináljuk is!

Ha Te is úgy gondolod, hogy programunk hasznos, kérünk Téged, hogy segítsd célunk elérését:

minden Tesco áruházban való vásárlásodnál szavazz ránk!

Fizetéskor a kapott szavazó-korongot a Győri Társasjáték Egyesület urnájába dobva hozzájárulsz sikerünkhöz.

Várjuk minden olyan győri és Győr-környéki középiskola megkeresését és együttműködését, akik szerint projektünk és terveink hasznára válhatnának az ifjúságnak.

Segítségeteket köszönjük!

tesco_kozosseg